Květen 2012

Přidejte se...

28. května 2012 v 19:57 | vcelka |  Raven a přátelé
Ahoj,
tak jsem pořád přemýšlela, jak vás víc zapojit do chodu blogu. Proto vyzívám všechny, kdo rádi vyrábí, modelují, vymýšlí povídky apod. aby se přidali do našeho "řetězce". Oč půjde? Pokud vlastníte panenky, na které rádi šijete tak jim vymyslete základní životopis (viz rubrika Poznejte...) a buď hoďte na svůj blog nebo pošlete na můj mail a já vám vytvořím vaši rubriku, kde budu přispívat vaše výtvory Usmívající se
Pokud nešijete, ale raději píšete, můžete vymyslet nějaké příběhy buď s našima postavičkama nebo se svýma vymyšlenýma, a nebo můžete nakombinovat úplně všechno, jako jsem to udělala já s Ailinon a Belator Mrkající
Tak se čiňte Usmívající se

Milujete fantasy?

22. května 2012 v 21:30 | vcelka |  Super stránky
Zdravíčko,
pokud milujete fantasy povídky, tak vás jistě zaujme tento blog: http://ginnisek-povidky.blog.cz/ Mrkající
Doufám, že se vám bude zamlouvat stejně, jako mě Usmívající se

Nový příběh

15. května 2012 v 20:23 | vcelka |  Povídky
A máme tu nový příběh od naší spolusprávkyně Ailinon, která napsala i první povídku o Nevarovi. Musím říct, že tohle je fakt něco Usmívající se Ať se vám líbí.


NEVAR a WILLIAM

Již z dálky viděl Nevar ten křovím porostlý pahorek. Ano, tam ve věčné tmě má přítele. William mu před mnoha lety zachránil život a tím se stal pro Nevara jednou z nejdůležitějších bytostí. Byl přeci rytíř a ten nikdy na vděk nezapomíná.
Kousek před jeskyní uslyšel Nevar mohutné zaburácení. "William je doma," prohlásil a usmál se pod plnovousem, který mu na cestách narostl. Už menší radost měl Nevarům plnokrevník Cbyš. Uvázal tedy Cbyše u stromu a vydal se zbytek cesty pěšky.
Před mohutnou rozsedlinou v žulové skále zvolal: "Wile, Wile jsi doma?!"
Země se otřásla. Ze skalnatého masívu spadlo k Nevarovým nohám několik balvanů. Zpoza kusu skály vyhlédla ostnatá dračí hlava. "Nevare! U draka starého, jsi to ty?"
Drak radostně vyběhl na denní světlo.
"Zdravím Tě, Williame, proč jsi uvnitř, když je venku tak krásně?," zažertoval Nevar. Drak se však zamračil, vychrlil horkou páru z nozder a posadil se do stínu skály.
"Přede deseti dny tu byl ten malý Roland. Zrovna jsem byl po večeři. Dobře, přiznávám, že možná trochu vydatnější, když se ten malý zavěsil na lampu u stropu a začal se mi vysmívat, že jsem ten nejotylejší drak, co kdy viděl. Že prý ze mne udělá paštiku, za což prý dostane ostruhy rytířské. Kamarádsky jsem ho chtěl poškádlit. Vyběhl jsem za ním a tu se to stalo. Uvízl jsem mezi balvany u vchodu a zůstal jsem tam zakláněný skoro týden.
Každou noc za mnou doletěl ten malý neřád v naškrobeném šlechtickém límci a vyprávěl mi, jak má ostruhy na dosah. Takže teď dospávám ušlí čas," drak unaveně zamlaskal a přimhouřil ospalé oči.
"Nehněvej se na něj, Wille, víš, že je to jeho sen. Říkal jsem Raven, ať ho v tom tak nepodporuje, ale znáš ji. Byla by schopná osedlat mu i mořského koníka, jen aby byl Roland šťastný."
"Vím, vím," zaburácel drak a posunul se více do stínu. "A co nového jsi viděl na cestách? Potkal jsi nějaké draky?"
Nevar si poposedl blíže k drakovi a přátelsky ho poplácal po šupinaté kůži.
"Zklamu tě, příteli, ale zatím jsi stále jediný. Teda pokud nepočítám Belator. Neklesej však na mysli, ještě jsem dostal pár informací o dracích ve Skandinávii."
"Ach," vzdychl drak. "Začínám si myslet, že jsme se sestřenicí skutečně jediní."
"A co ti říkala Raven, když se dívala do křišťálové koule?"
Drak svěsil hlavu ještě níže. Nevar si povšiml několika naježených chlupů na jeho hlavě. "Vidí prý Rolanda s rytířskými ostruhy."
"Ale," rozesmál se Nevar. "Žertovala."
Z dáli se přibližoval tenký pisklavý hlásek: "Ostruhy jsou méééé, šlechticem budu hned, jen co obletím tento svět. Ostruhy jsou méééé...."
"Roland!" Křikl drak a škodolibě se uchychtl. "He he he, schovej se za skálu! Ten prcek neví, že jsi tu."
Nevar uposlechl Williama. Drak se schoval do úkrytu, a když byl Roland tak blízko, že jej měl téměř u hlavy, hrozivě na něj vybafl. Chudák netopýr udělal ve vzduchu kotrmelec, vývrtku a poté spadl k zemi. William měl ze svého kousku takovou radost, až prskal plamínky ohně všude dokola.
"Jsi v pořádku, Rolande?!" Sbíral Nevar ze země malé tělíčko s těžkým šlechtickým límcem a malým mosazným mečem.
"Aaaaano," zakoktal netopýr a vrhl otřesený pohled na draka.
"Než ty dostaneš ostruhy, tak já vysedím vejce," smál se drak, až se za břicho popadal.
Nevar se rozloučil a nechal oba dva u porostlé skály. Věděl, že ho v budoucnu čeká ještě jeden úkol - Skandinávie.

Autorem této povídky je spolusprávkyně Ailinon. Prosím buďte slušní a nekopírujte ji!

Karnevalové masky

12. května 2012 v 20:59 | vcelka |  Raven a přátelé
Ahoj!
Takže po celodenní práci přináším fotky naší milé trojice Raven, Enriela a Nevara. Jsou v maskách na benátský způsob Usmívající se
A hádejte který kluk je v které masce? S vyplazeným jazykem

Poznejte...

4. května 2012 v 20:48 | vcelka |  Raven a přátelé
A ještě jeden článeček dneska. To je to slibované překvapení pro vás. Jsou to fotky hlavních postaviček blogu se základními informacemi. Brzy určitě přibudou nějaké rozhovory Smějící se


Představuje se...

4. května 2012 v 20:43 | vcelka |  Raven a přátelé
Ahoj,
takže dneska už dodávám fotky našich nových přátel na blogu. Raven již znáte, Grael se tu kdysi ukázala, stejně tak Enriel vám nebude neznámý. Poprvé se ale ukáží na blogu Arnarmo a Nevar (který prodělal kompletní úpravu obličeje).
Takže první foto naší skupiny dávám právě teď Mrkající


Grael s Raven - mají ale hezké vlásky, co?

Arnarmo a Grael budou zřejmě pár - uvidíme, co spolusprávce Belator na ně chystá Usmívající se

Grael s bráškou Enrielem - podoba tam moc není, ale co nadělám Smějící se

A nakonec foto celé skupiny - ten hošík s knírem vedle Raven je Nevar