Duben 2013

Hádanka dne

30. dubna 2013 v 16:52 | Ailinon
Protože dnes máme Beltane - jednu z nejmagičtějších nocí v roce, přinášíme hádanku dne spojenou se symbolem velmi magického místa.
Kdo z vás pozná symbol na talismanu Ailinon?
Malá nápověda:
Jedná se o jedno z nejstarších posvátných míst, ležící v údolí bajného "ostrova". Místo je charakteristické vodou, která proudí bez ustání se stejnou teplotou a nikdy nevysychá. Podle archeologů je toto místo pravidelně využíváno nejméně 2000 let.
Podle legendy se toto místo nachází na místě, kde se objevil svatý grál. Místo navštěvovali již Druidové, podle kterých měla voda z tohoto místa magickou moc. Dokonce prý měla být mostem k životu věčnému. Ve velšské mytologii jeden z názvů tohoto místa znamená "bránu" do duchovního světa. Symboly zde umístěné potom označují překrývání duchovního a vnějšího světa. Tyto kruhy často označujeme pod pojmem Vesica Piscis, které jsou v případě našeho místa ještě doplněny o další ze symbolů bájného ostrova.
Tak co, poznáte toto místo? :)


Kytara kam se podíváš

28. dubna 2013 v 18:33 | vcelka |  Raven a přátelé
Ahoj!
Před nedávnem sem byla přidána fotka Arnarmova nového pokladu, tak se koukněte, kdo další se může chlubit hudebním klenotem :)
Podle velikosti je myslím jasné, která patří Raven - je to ta růžová - basovka :) S vlkem už dostala struny a je Arnarmova. A poslední je černá s netopýry. Tu vlastní Aegir. Všimněte si, že prošla od počátků menší změnou. Měsíc je schovaný z části pod mrakem a přibylo též písmeno A.

Arnarmo :)
Aegir :)
Raven :)
Že by společné hraní?

Tak? Líbí? :)

Merlinovo zasvěcení

28. dubna 2013 v 11:15 | Ailinon |  Povídky
Merlinovo zasvěcení
Raven se s hrůzou probudila ze snu. Co se to jen děje? Od návštěvy Benátek, kde se poprvé setkala s nemrtvými, přicházejí tyto podivné sny, které ji volají sametově zastřeným hlasem:
"Již brzy.... a Ty to víš."
"Ale co? Co se má stát?," vykřikla.
"Již brzy...." hlas se pomalu vytratil do nenávratna.
Raven se ustrojila a chystala se na další z nudných přednášek ve škole vyšší magie. Ještě, že je alespoň pátek. Nesmí zapomenout na Henrietu a Merlina! U studánky, v hodinu Jupitera musí zasvětit Merlina do jejich společenství. Jak jen se těšila!! Tři jsou přeci víc než jeden. Představila si všechny ty magické rituály a hodiny strávené nad mícháním lektvarů, až se na okamžik zasnila. Jakmile se probrala, popadla knihy svázané provazem a rozutíkala se do školy. Samozřejmě přišla pozdě, jako téměř každý pátek. Když ono je to tak obtížné! Zrovna v pátek! Když pročišťuje svoje čakry a těší se na nadcházející dny volna. Na Henrietu a na Merlina. Vždyť zítra chtějí sbírat první letošní čarovné byliny!
"No výborně, Raven!" zvolala posměšně lektorka čarodějnické etiky. "Někteří z vás, si zcela zjevně neuvědomují, co to Akademie Vyšší magie je! Téměř každý se dokáže naučit základy magie a provozovat je v praxi. Na tom není nic těžkého," pokračovala rozzlobeně. "Ale vyšší magie - to není něco, co se můžete naučit. To je poslání. Poslání, které předpokládá, že vyšší magii budete nejen sloužit, ale ti šťastnější z vás také vládnout!"
Raven pokynula hlavou na znamení souhlasu. Nechtěla lektorku příliš dráždit.
"A teď si zopakujeme základní pravidla čarodějnické pyramidy..... třeba..... Etirola."
Raven si oddechla. Výborně, může se opět ponořit do svých plánů.
Hodina se zdála nekonečná. Čarodějnickou etiku vystřídala jasnozřivost, kterou měla sice Raven ráda, ale dneska ve dvanáct hodin potřebovala být jinde. Jako na jehlách očekávala příchod půl dvanácté a konec lekce jasnozření.
Vyběhla ze školy doslova jako blesk.
"Rekač azoukol!" Zvolala pár metrů od školy a její oděv se proměnil v dlouhou fialově zbarvenou sutanu. "Výborně!" Usmála se na svůj výtvor.
Fialová byla barva vyššího ducha a s tím se dnes Raven rozhodně chystala setkat. Když dobíhala ke studánce, měla ještě pár minut čas. Henrieta si do vlasů zapletla divokou levanduli, zástupkyni okultních znalostí a ochrany. Merlin, měl zelené roucho. Na znamení růstu a samotné Matky Země. Raven z kapsy vytáhla kousek Lapis lazuli a položila je na malý oltář z kamene u studánky. Obě dívky se daly do zpěvu a tance. Slovům nerozuměl. Až po chvíli si Merlin povšiml, že kroky tance vytvářejí okolo jejich postav posvátný kruh. Když jej uzavřely, jejich prostor se oddělil od pozemského času. Raven se postavila čelem k oltáři a zvolala mocným hlasem:
"Velká Matko, Matko Země, nejsilnější ze všech božstev, nižší božstva Země, Ohně, Vody a Vzduchu, magické sestry a bratři, stvoření v říši duchů, ale také elementární bytosti z nebeského a pozemského království, slyšte. Zde je gnom Merlin, statečný tvor ze zemské říše, rád by se stal součástí našeho společenství, žádám vás, připojte se k nám při jeho zasvěcení."
Raven položila obě ruce na gnomova ramena. Merlin ucítil podivné příjemné šimrání a příval energie. Raven pokračovala: "Zasvěcuji tě, Merline, pro magii Matky Země. Ať jsi osvobozen od všech negativních energií a Matce Země sloužíš poctivě, moudře a spravedlivě." Poté Raven uchopila list položený na malém oltáři. Nabrala vodu ze studánky a pár kapek průzračně vody se sneslo na Merlinovu hlavu. "Vodou jsi posvěcen." Zapálila větvičku levandule a dým ze spalujícího listí zavál přímo ke gnomovi. "Vzduchem jsi posvěcen." Nakonec Raven zapálila v kamenné misce kousek soli se slovy: "Ohněm a zemí jsi posvěcen. Na znamení dnešní chvíle ti dávám tento dar, ať tě chrání a pomáhá ti sloužit Matce Zemi." Raven vložila Lapis lazuli do skutečně malého plátěného váčku a navlékla jej Merlinovi na krk. "Merline, vítej mezi námi." Obě dívky se usmály. Merlin vdechoval atmosféru toho zvláštního dne. Jak jen byl šťastný. Po mnoha desetiletích někam konečně patřil.
Raven poděkovala božstvu za účast na rituálu a propustila je. Potom opět s Henrietou tancem a zpěvem otevřely magický kruh.
"Navždy spolu," zasmála se trojice.

Líbilo se...?

21. dubna 2013 v 15:19 | vcelka |  Raven a přátelé
Ahoj!
Líbilo se vám loňský rok, když se kluci hodili do rytířské doby? Pokud ano, hlasujte v anketě a do prázdnin se budou přidávat jednotlivé fotky, jejich nových zbrojí. Letos i poprvé koňská zbroj ke každému klukovi jednotlivě. Měla bych už určitou představu, jen nevím, zda byste měli zájem? Hlasujte, komentujte a uvidíme :)

Ušáčci

19. dubna 2013 v 16:48 | vcelka |  Raven a přátelé
Jaro nás tenhle týden hezky překvapilo, stejně tak doufám příjemně překvapí i dnešní set foteček. Raven s Aegirem ukážou svůj nový přírůstek do šatníku. Na Arnarmovi jste si mohli všimnout nové bundy už minule, ale aby i on přišel s něčím úplně novým, tak představí svou kytaru (ta ještě ale potřebuje nějaké menší úpravy, tudíž finální podoba tohle zatím není). V neposlední řadě se tu opět ukáže i Findo :)

První je Raven s ušatou mikinou. Podle oušek by mohla být zajíček :)

Další je Aegi s podobnou mikinou jako Rave. On má ale medvědí ouška a jedno pěkně velké srdce :)

Ušatí kámoši :D

Tři vlci na jednom snímku :D

Jedna z rodinného alba :) (ty oči mají celkem podobné, že? :D)

Malý přátelský pokec :)

Tady myslím netřeba slov. Dle toho Aegirova pohledu je i myslím jasné, kdo byl zrovna na tahu :D

Nový člen rodiny zde

14. dubna 2013 v 17:34 | vcelka |  Raven a přátelé
Zdravíčko!
Konečně sem přináším nového člena rodiny. Patří k Arnarmovi, takže jeho příjmení by bylo Wolf. A myslím, že by dokonale vystihovalo, kdo vlastně je Usmívající se
Je jasné, že se tedy jedná o vlka, jeho jméno je Findo (v elfštině to znamená vlasatý Smějící se). Taky by se mohl jmenovat okatý, ale ta hříva na krku je myslím lepší poznávací znak Smějící se

A tady ještě jedna Mrkající