Květen 2013

Erby

27. května 2013 v 18:06 | vcelka |  Raven a přátelé
Ahoj!
Naše rytířské téma pokračuje a dnešní článek ho zase o něco málo obohatí. Jistě si pamatujete na loňský rok, kdy se kluci hodili do zbroje poprvé. Tehdy měli provizorně vymyšlené erby (někteří k nim měli i přizpůsobený klenot na přilbě jako třeba Nevar).
Letos jsem slíbila, že na tom trochu zapracuju, proto jsem začala s erby. Neustále mi na nich něco nesedělo, takže prošli změnou.
Asi "nejmenší" je u Enriela. Stále má modrého draka na černém poli. Jen narozdíl od loňska je drak celý a ne jenom hlava (buďme upřímní, vypadala stejně divně).
Další je Arnarmo. Tomu zůstala stejná jenom podkladová barva. Tedy černá. Červená vlčí hlava byla vyměněna za bílou, navíc není natočená dopředu ale na bok. Podle mě se teď vlku podobá mnohem víc.
A poslední je erb Vladimira a Aegira. Jejich erb jsem změnila asi nejvíc. Pokud si pamatujete měli zelené a žluté pole a na nich na střídačku zelenou a žloutou fleur de lis. Nyní jsem žlutou vypustila a nechala jenom zelené pole, přes které jsou tři bílé břevna. Uprostřed je jedna velká černá fleur de lis.
A zde jsou. Co vy na to? (Jak vypadaly jednotlivé erby dřív najdete u kluků v galerii)


Gotický šlechtic Vladimir

25. května 2013 v 14:17 | vcelka |  Raven a přátelé
Zdarec!
Jak jsem včera slíbila, přináším dneska foto Vladimira v gotickém oblečku. Tématika je pořád stejná - rytíři a turnaj. Všichni podle oděvů poznáte, kdo je divák a kdo se účastní aktivně. Raven s Vladimirem jsou civilisti. Kluky, tedy rytíře ve zbroji, budu představovat postupně, jak se doupravuje jejich zbroj.
A teď už k samotnému oděvu. Vršek (tunika) je tmavě fialové barvy s rozšířenými rukávy, v pase zdobená zlatou stuhou. Kalhoty jsou do stylu upnutých "punčocháčí", které tehdy pánové hojně nosívali.

Co vy na to? Líbí? :)

Vladimir

24. května 2013 v 21:54 | vcelka |  Raven a přátelé
Ahoj!
Včera měl Vladimir svátek a tak se vám zítra představí ve svém novém gotickém oblečku. Takže se nezapomeňte zítra kuknout Mrkající

Tajuplný most

13. května 2013 v 21:41 | Ailinon |  Povídky
Tajuplný most

Raven s Henrietou skotačily na louce nedaleko Raveniné chaloupky. Jaro bylo v plném proudu a listy stromů se zelenaly do širého kraje. První rozkvetlý podběl a plícník lákal motýly a včelky. Obě dívky si vpletly do vlasů pár sedmikrásek a se svěžím raním smíchem pobíhaly okolo paloučku, až obě padly unavené do trávy.
Henrieta se zadívala na starého velkého pavouka, který si na stéblech medvědího česneku znovu a znovu budoval svou síť. Raven nevnímala. Zavřela oči a nechala se unášet úžasným pocitem probuzené přírody. V duchu poděkovala Matce Zemi a čtyřem živlům.
"Pojďme na kapradí," navrhla Henrieta.
"Není úplněk, nebude mít takovou moc." Raven se nechtělo vstávat z krásně měkoučké jarní trávy.
"Nevadí, alespoň se podíváme, kde letos vyrostlo." Nedala se odbít Henrieta.
Raven tedy vstala. Vydala se za svou kamarádkou. Nikdo neznal les tak, jako Henrieta. Divoženka našlapovala lehounce, jako chmíří břízy poletující ve vzduchu. Mlčely. Raven sledovala vykukující bylinky a rostliny k zaříkávání, až zcela zapomněla na cestu. Pozdě si uvědomila, že les ztmavl a porost zhoustl. Henrieta však pokračovala stále dál a dál, až uslyšely proud vody, který se rozbíjel o skálu.
"Zde jsem ještě nikdy nebyla. Co je to za místo?" Zeptala se zvědavě Raven.
"Uvidíš," usmála se šibalsky Henrieta, až se jí v očích zablýsklo.
Přešly ještě další kus cesty, když se před nimi jako by z ničeho vynořil velikánský strom s dutinou uprostřed. Raven nakoukla skrze dutinu stromu a nestačila se divit. Zřetelně slyšela padající vodu, tráva měla nádhernou svěží zelenou barvu a z květin vyzařovala neobvyklá svěžest. Místo obklopovala zvláštní mlha, která se s příchodem dívek rozestoupila.
"Co je za tím stromem, Henrieto?"
"Chichichi," uchechtla se malá divoženka. "To je Vílí most a vede k Vílímu hradu."
"Cože?" Vytřeštila oči Raven. "Vílí most? A hrad?"
"Ano."
"Nikdy jsem o ničem takovém neslyšela."
"Protože víly to nechtěly. Jsou tady po staletí, ale jenom někomu dovolí přijít až sem. Ale opatrně, víly nejsou zrovna pohostinné stvoření. Tak pojď, Raven."
Raven měla obavy. O vílách samozřejmě už něco četla, ale netušila, že se jejich území prakticky dotýká jejího. Prošla stromem a nestačila se divit. Rázem se ocitla v jiném světě. Zhluboka načerpala do plic závan kouzelného vzduchu. Kouzlo bylo všude, kam se jen pohnula. Doslova to zde čpělo magií. Z mlžného závoje vznášejícího se pár centimetrů nad zemí vykukovaly květy rostlin, které mají ještě spát hluboko v zemi. O kousek dál zvučel vodopád. Až teď si Raven všimla, že kapky vody dopadají v tónech hudby, kterou se tam dokreslí ptačí hlas. Ze všeho se jí až zatočila hlava.
"Klidně si sedni," smála se divoženka. "To je normální, lidé většinou potřebují čas."
Raven usedla na pařez, z něhož boku vyrůstaly načervenalé houby.
"Chi chi chi."
Uslyšela v trávě rozpustilý smích.
"Koho si přivedla, Henrieto?" Ozvalo se ve vzduchu. Raven se okamžitě ohlédla za hlasem, ale nikoho neviděla. Jenom několik poletujících semínek pampelišky ve větru.
"Přítelkyni, je to čarodějka a ráda by byla i vaší přítelkyni." Odpověděla divoženka.
"Člověk?! Víš, že lidé nejsou hodni našeho přátelství." Ozvalo se znovu.
"Raven není obyčejný člověk. Ctí pravidla Matky Země, které je zasvěcena." Odvětila divoženka.
V sotva patrném vzdušném víru začala Raven rozeznávat malé tváře. Zcela jasněji se jí před očima zhmotňoval vílí princ s modrozelenými křídly podobné vážce a jeho spanilý doprovod. Raven ani nedýchala, takovou krásu ještě nikdy neviděla. Porcelánově bílá vílí pleť s jemným nádechem do růžova, krásné, téměř průsvitné křidélka a jemné šaty utkané z pavoučích sítí a lístečků.
Vílí princ přiletěl až k Raven. Postavil se na dubovou větvičku, kterou měla Raven zhruba v úrovni očí.
"Vítám tě v našem království. Jsem korunní princ Sefael a toto je má sestra Timidea." Drobnou ručkou ozdobenou náramky z větviček a trávy pokynul k nesmělé víle stojící opodál. Raven, stále ještě nevěřícná, se uklonila a zadívala se na ty malé postavičky. Princ Sefael byl velmi krásný. Na hocha měl jemné rysy a jeho zelené oči si šibalsky prohlížely Raven. Z pod hustých, černých vlasů mu vykukovala špičatá ouška, za kterými měl zastrčené drobné ptačí pírka. Jeho sestra, princezna Timidea, byla o trošku menší s hnědými, kudrnatými vlasy až po zem. Měla taktéž zelené oči, které skrývala za hustými a dlouhými řasami. Na hlavě měla položený lehký diadém s říční perlou a jemná pavučinka ji celou halila do kouzelného oparu. Její křídla se zdála být průhledná a jen pod slunečními paprsky se zbarvovaly do barev duhy. Sefael i Timidea měli tělíčka pokryty zvláštní třpytícím se ornamentem, které nebyl na první pohled zřetelná, ale občas se zaleskl.
"Já já, jsem Raven, čarodějka," vykoktala Raven a znovu měla pocit, že se jí zatočí hlava.
"Jsi zde vítána, pokud budeš ctít naše pravidla," pravil přísně princ.
Raven se nezmohla na další slova. Kývla na znamení souhlasu. Protřela si znovu oči. Ne, nezdálo se jí to. Skutečně stála na vílím paloučku obklopená těmi nejkrásnějšími stvořeními, jaké kdy v životě viděla!

Rytíři dneškem startují

11. května 2013 v 18:23 | vcelka |  Raven a přátelé
Startuje nám téma rytíři. Jak jsem dnes psala v novinkách, zahajuje nám to všechno Raven v gotických šatech. Upřímně, když jsem je začínala šít, nebyla jsem si moc jistá, jak to dopadne. Teď, když se na ně dívám jsem víc než spokojená. Ostatně můžete to posoudit sami.
Zvolila jsem pro ně zelenou barvu (ačkoli tu barvu nemám moc ráda, tak si myslím, že se hodí skvěle), podšívka ve výstřihu a "opasek" je rudý a límec je samozřejmě z umělé kožešiny :)

Protože je Raven svobodná, vlasy jsem nechala rozpuštěné a ozdobila je čelenkou.

Myslím, že od těch prvních šatů v gotice, které jsem šila, je to pokrok :) Tak děvčata co vy na to? :)

Novinky pro květen

11. května 2013 v 13:24 | vcelka |  Raven a přátelé
Ahoj!
Po delší době jsem opět zde a přináším novinky.
Za prvé - koník, který bude předvádět turnajovou zbroj jednotlivých rytířů je ve fázi rozpracování. Momentálně mu musím ještě upravit nohy a kopyta, bude následovat nátěr, přidělání hřívy a ocasu a můžeme začít :)
Za druhé - asi první, kdo nás uvede mezi rytíře bude Raven s novými šaty. Na ty se těším :)
Třetí věc - zúčastnit by se měli všichni "aktivní" kluci. Tedy Aegir, Enriel, Arnarmo a Vladimir.
V neposlední řadě jsem přemýšlela o Williamovi - chtěla bych mu zapracovat na těle. Tohle potrvá možná až do prázdnin nebo i přes ně.
A v tuto chvíli poslední věc - opět nabízím možnost spolupráce. Trošku to tu začíná umírat, tak by se mi nějaká výpomoc šikla. Nemusí to být nutně vyrábění panenek nebo šití na ně. Může se klidně jednat o výpomoc s přidáváním povídek (Ailinon je pracující, takže po ní nemůžu chtít příběh každý týden), návrhy na kostýmy či postavy - takže klidně obrázky. Nebo prostě jen návrhy nových nápadů co by se vám tu líbilo. Takže pište budu se těšit na komenty :) Kdo se třeba stydí hodit to sem veřejně, může mě kontaktovat na 1.upirka@gmail.com :)