Září 2013

Výroba kytary

29. září 2013 v 17:03 | vcelka |  Handmade – aneb jako ve světě Raven
Ahoj!
Dnes přináším foto návod na výrobu kytary. Jistě si někteří z vás rádi pořizují nějaké drobnůstky ke svým panenkám (ať už BJD, Tonner, barbie nebo prostě jen obyč panenky). Tady vám písnu jak na to. Je to jednoduché a vyrobit se takto dají například housle, elektrická kytara, akustická kytara apod.
Potřebujeme:
- karton od krabice
- noviny
- lepidlo (nejlepší je asi Herkules, tyčinkové lepidla nedrží příliš dobře)
- řezák
- tenký drátek nebo vlasec na struny
- bezbarvý lak (já jsem použila na dřevo)
- barvy

Postup:
Jako první si najděte předlohu toho, co chcete vyrobit. Já jsem se rozhodla pro další kytaru pro Arnarma. Takže jsem si našla tvar elektrických kytar a nakreslila na karton ten co se mi líbil nejvíc. Nezapomeňte si přiměřit velikost nákresu k vaší figurce aby nebyl moc malý nebo naopak velký. Když už potom máte nějaký hudební nástroj vyrobený, stačí jen tvar na karton obkreslit.


Teď vás čeká asi nejtěžší část. Vyřezat náčrtek z kartonu. Buďte opatrní, protože řezáky bývají velmi ostré. Pokud si nejste jistí, nechejte si od okraje malý kousíček kartonu, který později můžete ořezat do dokonalého tvaru. Když vám ale ruka přece jen trochu ujede, nevadí. Později se to dá spravit novinama :) Všimněte si, že mi taky trochu ujela ruka, ale opravdu to nevadí. Vše se dá spravit, pokud tvar drží pohromadě :D


Kytarka je vyřezaná a teď se začnou oblepovat okraje. Karton je sice fajn, ale vypadá celkem ohlodaně a vnitřek je dírkovaný. Špatně by se to natíralo a hlavně by to nevypadalo hezky. Nastříhejte si proužky novin široké podle potřeby a začněte s lepením. Tam, kde jste uřízly kus kytary si srulujte noviny, přiložte k uříznutému okraji a zalepte papírem. Až budete hotoví mělo by to vypadat takto:


Už jsme skoro u konce. Hoďte na kytaru nátěr. Já používám tempery. Je jedno jakou barvu si zvolíte. To už je čistě na vás a vaší fantazii.


Až barvy zaschnou, přetřete kytaru bezbarvým lakem. Jednak se bude pěkně lesknout, vynikne barva a to hlavní! Když budete s kytarou manipulovat, tak nebudete mít barevné ruce.
Poslední krok je instalace strun. Pokud se s tím nechcete víc párat stačí si je nakreslit. Já je vždy přidělávám z drátku. Podle toho jakou vyrábíte (basovka nebo obyč) si nastříhejte drátky nebo vlasec. Vezměte širokou jehlu a udělejte si dírky v počtu strun. Ty potom natáhněte a na zadní straně kytary pozahýbejte, zatočte cokoliv aby se drátek neuvolnil. Nakonec místo s drátky přelepte novinovým papírem a zase hoďte nátěr. Nebo nátěr na zadní stranu můžete dát až teď. V podstatě je to jedno.
Pokud jste došli až sem tak gratuluji. Nyní už jen aranžujte a foťte :)
TIP: Pokud chcete vyrobit zrcadlovku stačí vám k tomu obyčejné nefunkční CD. Když ho rozbijete, stačí nalepit kousíčky na kytaru a je to. Vypadá to taky celkem dobře. Ravenina basovka takhle zakryla zadní stranu, kde jsou zatočené drátky ;)
Princ Sefael a princezna Timidea

8. září 2013 v 13:38 | vcelka
Ahoj!
Přináším vám fotky prince Sefaela a princezny Timidei, které vyrobila Ailinon. Postavičky jsou ópravdu maličké, ale myslím, že se jí moc povedly. Co vy na to? Vílečky jsou z polymeru, kdyby někoho zajímalo nějaké info blíže, napište a Ailinon je zodpoví :)

Princ Safael


Princezna Timidea


Aegirovo tetování

7. září 2013 v 13:02 | vcelka
Ahoj.
Takže sice až dnes, ale přeci. Dávám sem foto Aegirova tetování na novém tělíčku z polymeru. Budu taktní a nedávám sem tělíčko celé (Smějící se), ale jen část zad. Jak asi všichni shledáte tohle je o 100% lepší, navíc i větší. Můžete vidět, že jde celkem kus pod lopatku Mrkající


Info

2. září 2013 v 18:33 | vcelka
Ahoj osůbky.
Abyste si nemysleli, že práce na novém Aegirovi stojí, tak oznamuji, že nedávno na tělíčko přibylo tetování draka, stejně jako má i ten původní. Jen tohle bude vypadat mnohem líp. Velmi brzo hodím foto.