Prosinec 2013

Stop zábavní pyrotechnice během roku! Petice!

27. prosince 2013 v 20:35 | vcelka
Ahoj!
Vím, že tohle se netýká šití ani ničeho na mém blogu, ale prosím přidejte se na podporu petice, která žádá omezení zábavní pyrotechniky. Rok co rok, to stojí spoustu lidského zdraví, ALE(!) o někom se skoro vždy nemluví. A při tom trpí nejvíce. O našich zvířecích přátelích.
Díky jejich vyjímečně citlivému sluchu jsou pro ně rány ze zábavní pyrotechniky několikanásobně hlasitější. Někteří z vás jistě zažili, že jste šli po ulici a někdo se "bavil" tím, že hodil nějaký ten dělobuch či petardu přímo u vás. Pro zvířata je to mnohem nepříjemnější. Přívádí je to ke stresu, ve snaze utéct před hlukem si často ublíží, někdy dokonce zahynou (například vběhnou pod kola automobilu apod.). Proto prosím každého, kdo tomu chce zamezit, aby podepsal tuto petici. Možná se nám konečně podaří ukončit stres a trápení našich mazlíčků a ostatních zvířat.

Hezké Vánoce

22. prosince 2013 v 18:56 | vcelka


Hezké Vánoce všem přeje Marnivý upír, Ailinon a naše panenky :)Vánoční a sir Roland

22. prosince 2013 v 18:55 | Ailinon |  Povídky
Roland visel hlavou dolů ze stropu a spokojeně si pochrapkával, když ho z ničeho nic pošimralo něco studeného na čumáčku. Zavrtěl s ním, zamumlal, chrupl a spal dál. Za okamžik ho opět něco zastudilo, tentokrát v chloupcích pod bradou. Velmi neochotně otevřel nejprve jedno oko a v zápětí se silným řevem i to druhé. Co dělá na terase venku? Roland začal zběsile poletovat sem a tam. Byl si jistí tím, že šel včera spát do svého závěsného pelíšku u Raven v pokoji!
Po chvilce, když už ho opuštěly síly od rychlého letu mezi sněhovými vločkami, se zklidnil. Rozhlédl se nejprve napravo, potom nalevo, a když se chtěl otočit dozadu, povšiml si něčeho velmi zvláštního. Před jejich chaloupkou seděl drak s plnou tlamou jedlových větví. Roland nasupěl, až celý zčervenal.
"Williame!!!! Ty vrahu!" rozkřikl se písklavým hlasem směrem k drakovi, který mu mával ohnutým drápem na pozdrav.
"Ahoj Rolande, tak ses už vyspal? Mohl by jsi nám pomoct." Odvětil vyčítavě William.
"Co? Vyspal? Nepředstavitelné! Klidně si mě vynesete z domu..." zakoktával se netopýr vztekem. "Mohl jsem se nachladit.." nepřestával a chrlil jednu nadávku za druhou, když si povšiml, že drak ho vůbec neposlouchá. Z tlamy si vyndává jednu větvičku za druhou a těmi svými neskutečně otylými prsty je podává přes okno do komůrky. Rolandovi zvědavost nedala. Přiletěl k oknu, když málem narazil do okenice, jak se snažil být nenápadný. Modrýma očkama zamžoural přes rosící se okno a naklonil hlavičku na stranu tak, aby dobře viděl. Raven věšela větve na trámy a popěvovala si. Koště v rohu pokojíku metlo do rytmu a pavouci si z od trámů smotávali svoje pavučiny. Až teď to Rolandovi došlo, vždyť je Zlatá neděle! Jak jen mohl zaspat! Vletěl do komůrky a namířil si to rovnou nad ten nejvyšší trám, kde ukrýval své poklady. Vytáhl z pod rezavého hřebíku skutečně malinkatou rolničku navlečenou na tlusté červené saténové stužce a navlékl si ji na krk jako nějaký erb. Ulízl si čupřu na hlavě a rozletěl se k Raven. Ta ho spatřila ještě před tím, než k ní netopýr doletěl.
"Rolande, vítám tě. Tak ses nám vyspal? Chtěli jsme tě překvapit, maličký!"
"Raven," začal Roland důležitě, když se postavil na okraj džbánu, aby byl větší. "Myslím, že ti nemusím opakovat koho jsou v tomto domě VÁNOCE a všechno s nimi spojené. Je od tebe velmi necitlivé, že ty a ten kus sádla venku jste," zavzlikal a z oka mu vypadla jedna neuvěřitelně velká slza, "fňuk, jste mě vynesli do toho mrazu a pak, fňuk..." Vypadla mu další, snad ještě větší slza.
"Můj malý, Rolande," pohladila ho Raven po tenkých chlupech na hlavě. "Vše na tebe čeká, neměj strach. Jen jsme ti chtěli pomoci." Odpověděla Raven a podávala mu miniaturní seznam, na kterém Roland poslední týdny urputně pracoval. Roland ještě několikrát zavzlikal, otřel si krajem kŕídla nos a trochu uražaně si vzal seznam. Rozmotal ruličku a viděl, že jedlová dekorace na trámech je již přeškrtnutá. Opět ho pohltila zlost. Ohlédl se na Williama a Raven. Chtěl jim vyhubovat, ale v jejich tvářích spatřil takovou radost, že si to na poslední chvíli rozmyslel.
"Dobře, dobře, začneme - pusťte k tomu mistra! Tady není místo pro amatéry. Bude třeba zavolat světlušky, aby se postaraly o venkovní osvětlení. Vodník zabezpečí kapra, Meluzína nafouká závěje.." Četl. Raven a William předstírali překvapení nad Rolandovými nápady jak co nejlépe přichystat domek na vánoční svátky.
"... a nesmíme zapomenout na cukroví a samozřejmě vánoční oslavu." Dokončil Roland. "Mohla by jsi, Raven, být také užitečná a s Henrietou připravit hostinu. William by mohl obstarat vánoční stromek. Nevar by mohl doručit pozvánky na oslavu. Kde je vlastně Nevar?"
"Na hradě, ale po poledi přijede."

"O všechno, abych se tady staral sám," zahuboval netopýr a významně zatahal za rolničku na útlém krčku.

Prosím NEKOPÍROVAT!

Jak vypadá Aegir jako celek?

8. prosince 2013 v 10:16 | vcelka |  Raven a přátelé
Zdravíčko.
Takže Aegir je už nějaký ten pátek hotový a zatím jsem přinesla jen fotky, kde toho nejde moc vidět. Dnes sice taky moc nepoodhalím, ale udělala jsem malý set v krátkých kalhotách, kde jdou vidět nožičky. Až opravím klouby na ručičkách (nelíbí se mi, jak moc jde vidět přechod při zohýbání rukou), tak poodhalím opět trochu víc. A vy se pak budete moc pokochat jeho tetováními :)

Tak se vracíme ke staré klasice - kytaře s netopýry, první paruce a neodmyslytelně k řetízku s přívěskem.

Koho by to zajímalo, tak tělíčko je propočítáno, aby odpovídalo reálným mírám. Tudíž nožičky, ačkoli vypadají dlouze, jsou úměrné k délce těla.

Pozornější můžou najít jeden velký rozdíl oproti starému obličeji - znamínko nad levým obočím :)
Taky si všimněte ještě jednoho návratu ke klasice. Aegir dostal opět na ruku (pravou) prstýnek s černým kamenem. Přesně jako to bylo na prvním setu rukou, které tehdy byly ještě z platelíny.
"A" na kytaře znamená Aegir :)

Mikuláš 2013

7. prosince 2013 v 17:14 | vcelka |  Raven a přátelé
Ahoj!
Omlouvám se za mírné zpoždění, ale nějak jsem nestíhala. Jak už název článku prozrazuje, přináším fotky, jak vypadal mikuláš u Raven v letošním roce. Poznáte, kdo se skrývá pod kterou maskou? :)


Pekelný kníže

Pekelník číslo 1

A jedna už téměř tradiční, která se poprvé představila v loňském roce.

Jak to vypadalo v roce 2012 si můžete připomenout zde.