Leden 2014

Enriho nové ruce

30. ledna 2014 v 20:53 | vcelka |  Raven a přátelé
Čauka.
Takže drazí, dříve než vypustím benátské masky, které se ještě dodělávají, přináším první foto Enrielových nových polymerových rukou. Usmívající se


Novinky pro leden

19. ledna 2014 v 16:55 | vcelka
Ahojte!
Co je nového v měsíci lednu?
Jak jsem již zmínila momentálně se pracuje na benátských maskách, které letos budou na blogu již 3. rokem! Malou ochutnávku si můžete připomenout zde.
Další věc, kterou s radostí oznamuju je, že belator se opět zapojuje do tvorby. Jenom trošku jinačí. V momentální chvíli má rozpracovaný svícen na téma "Kráska a zvíře". Kostra zvířete zatím měří něco málo přes 50cm. S belator jsem tedy domluvila, že si svícen po dokončení propůjčím na focení dalšího tématu, které se připravuje na březen. Měla jsem tu čest spatřit prvotní návrhy a něco málo hotového ze svícnu a je to zatím fakt bomba! Takže jí držme palce.
V neposlední řadě bych asi měla oznámit, že pracuji na předělávce Enriela. Jeho obličej bude zcela pozměněn, jelikož se ten původní v důsledku vysokých teplot a tahu nožiček (gumku od nohou drží háček v hlavičce) začal deformovat. Zkoumala jsem to a originální obličejík je celkem dost "rozjetý". Čelist je hrozně vyhnutá, nosík propadnutý nebo popraskaný, celkový tvar hlavy je dost divný. Proto jsem zhodnotila, že nemá cenu ksichtík obtiskávat, ale udělat raději nový. Snad se vám bude ten nový líbit. Barva vlasů a paruky mu ale zůstanou. Paruky, pokud se k němu budou hodit.
Předposlední věc dneska: Bude- li aspoň trošku zájem, hodím na blog seriálovou výrobu figurky, která bude další na řadě. V opačném případě jen oznámím předělávku dotyčné panenky.
A poslední. Pokusím se v nejbližší době sestříhat rekapitulaci událostí na blogu za rok 2013. Moc toho zřejmě nebude, ale bude šance vidět i nezveřejněné fota :)
Tak se zatím mějte pěkně :)

První část masky je tu!

15. ledna 2014 v 20:13 | vcelka
Ahojte!
Přináším foto první benátské masky, která se nám letos představí jako úplně nová. Celokový kostým si ale budete moct prohlédnout až v únoru.


Rolandova vánoční oslava II.

8. ledna 2014 v 20:37 | Ailinon |  Povídky
Rolandova vánoční oslava II.
Celé dopoledne Roland zběsile poletoval po komůrce a komandoval každého, kdo mu přišel pod křídlo. Každičká větvička, cesmína i ten nejmenší lístek jmelí museli viset tak, jak si jen Roland přál. Nevar se ještě nevrátil z města, což činilo netopýra ještě podrážděnějším, než samotné přípravy na večerní oslavu.
Krátce před čtvrtou hodinou odpolední bylo již vše nachystáno. Henrieta i její lesní družky stály opodál a čekaly, co se bude dít. V dálce slyšely rostoucí tichou hudbu a tušily, že se blíží další účastníci. Jemné melodie větru a trávy, protkané tichým zpěvem lesních ptáčků prozrazovaly, že přicházejí víly. Král s Královnou, korunní princ Sefael a princezna Timidea. Henrieta radostí zatleskala jako malé dítě. Pokaždé, když viděla tyto malinké tvorečky, jejím tělem projel závan neuvěřitelného štěstí. Král se svou manželkou, nádhernou bledou tmavovláskou, pokynuli Rolandovi, který před nimi vykouzlil vskutku bravurní pukrle. Už se cítil mezi svými.
"Konečně někdo se stejnou krví," procedil skze zuby a rošťácky se usmál na Raven stojící u okna vtáhnutá do družného rozhovoru s Williamem.
Roland se čechral, nadouval, až mu rolnička na útlém krčku divoce poskakovala. Dal si tu námahu a zastavil se u každého hosta. Samozřejmě, že královský pár si zasloužil více pozornosti. Roland víly zbožňoval. Jedním z mnoha důvodů byl i fakt, že byly daleko menší, než je on, což mu činilo čistou škodolibou radost. Zatímco si pyšně povídal s Králem a Královnou, Timidea a Sefael poletovaly kolem rozprostřených větviček jedle nad trámem a soutěžili, kdo dříve utrhne tu velkou bobuli jmelí, která visela na háčku mezi větvemi. Vše se zdálo být v nejlepším pořádku. Jenom občasné rychlé kmitání obočí v netopýřím obličeji prozrazovalo, že tu stále ještě někdo chybí. Nevar! Raven si také dělala starosti, co se stalo s jejím přítelem. Snad nemá Nevar problémy? Zatočila hlavou a zakázala si všechny špatné myšlenky. Pronesla tichou modlitbu k Matce Zemi a pro jistotu i k Vládci Ohně, který měl pod patronátem právě Nevara.
Když Roland proletěl všemi hosty, postavil se na své umělecky vytvořené pódium a hlasitým kašlem si vydobil pozornost.
"Vítejte, milí hosté," znovu si důležitě odkašlal. "Jsem rád, že zde letos můžeme přivítat také vládce vílího království. A nyní mi dovolte, abych směl poprosit Raven o zahájení naší slavnosti." Netopýr okázale pokynul.
Raven mrkla na Williama, kterého Rolandovo chování náramně pobavilo, a rychle se přesunula na své určené místo, aby nenahněvala Rolanda v jeho tak velký den. Chopila se svíce ve staré lucerně a přistoupila na malou terasku před domem, kterou vyzdobil hlavně William. Několik vkusně ozdobených smrčků a jedlí okolo plotu i girlanda z jmelí na stříšce byla jeho práce. Všichni ztichli a s tajemným napětím očekávali, co se bude dít. Henrieta se usmívala zpoza kouta. Znala tento rituál a moc se jí libil, ale pro víly je to bezpochyby něco nového. Tolik lidského. Raven vzhlédla k obloze a vyčkala, až výjde první hvězda, která ohlašovala začátek poslední adventní neděle. Už! Už! Už ji vidí!
"Ó, Matko Země, božstvo všeho živého i neživého, požehnej nám." S těmito slovy rozežnula velkou svíci na terase, která byla symbolem pro všechny bloudící poutníky. Oslava mohla začít. Rozezněly se drobné bubínky a píšťalky vílích hudebníků. Roland se znovu ujal role hostitele a pobízel, aby se hosté nebáli a okusili letošní perníky se zázvorem, jeho specialitu.
Raveniny přátelé Aegir, Vladimir, Grael a Enriel se bavili o připravovaném maškarním bále, na který se každoročně těšili a přemýšleli, jak letost porazí Rolanda. Nikomu nečinilo takovou radost porážet toho malého tvora jako Enrielovi. Williama zaujala jeho dračí kamarádka Bellator, která přicestovala spolu s Grael. Viděli se naposledy v létě a měli si toho tolik co povídat. Arnarmo s jeho vlkem se nechali přesvědčit od Rolanda a ochutnali perníčky, ale hned vzápětí se rozkašlali tak, až to vzbudilo zájem celého osazenstva. Vlk si třel packou čumáček a podivně kňučel a Arnarmo prskal drobky perníku široko daleko.
"Fuj, ble... Cos tam dal, Rolande?" Pokoušel se zjistit, co právě snědl. Zřejmě i díky jejich obětavému činu se perníčků po celý večer už nikdo nedoktl, což se Rolanda samozřejmě dotklo. Jeho recept musel být výtečný, jak jinak. On je přeci Sir!

Zábava byla v plném proudu, když do komůrky vrthly černý velký havran a divoce se rozkřičel: "Nevar! Nevar." Raven věděla, že je zle!


JAKO VŽDY - NEKOPÍROVAT!

Stromeček 2013

5. ledna 2014 v 20:00 | vcelka |  Raven a přátelé
Ahojte.
Takže takhle vypadal Ravenin stromeček v roce 2013. Arnarmo pod ním našel kytaru (učila jsem vás na ní, jak vyrábět hudební nástroje k panenkám), Aegir botičky, Enriel kabát a Raven diář. Jednotlivé fotky ještě přidám :)
Toho sněhuláka si nevšímejte. Ten je jen dekorace :D


Novinky

4. ledna 2014 v 12:09 | vcelka
Ahoj!
Hned začátkem úspěšný start vám všem v roce 2014.
Další věc. Před vánocemi hodila Ailinon další povídku na blog. Kdo z vás si ji ještě nepřečetl najdete ji zde. Je jak se dá čekat na vánoční téma :) Pokud bude mít trošku času, tak možná pošle i pokračování.
Co nového plánuji já? Pro začátek hodlám předělat další panenku do polymeru. Kterou, ještě nevím. To si budu muset rozmyslet :) Zároveň přemýšlím o tom, že bych dala menší "seriál" celé výroby, jako to tehdy bylo s prvním (papírovým) Aegirem.
V současné době se již pracuje na benátských maskách. Představí se tradiční, které budou na scéně už 3. rokem, ale také úplně nové. Na té, která je momentálně rozpracovaná jsem použila navíc i novou ozdobnou techniku (speciální lepidlo od Ailinon) a myslím, že výsledek vypadá famózně. Zvedavcům přinesu první fotku možná už dneska.
V neposlední řadě jsem nezveřejnila žádnou fotku stromečku ani dárků, co jsem svým figurkám nadělila. Pokusím se to tedy co nejdříve napravit.
Tohle jsou momentálně aktuální informace, co bych chtěla stihnout do února. Samozřejmě se pokusím přinášet aktuální info průběžně s tím, jak se co bude měnit :)
Zatím pěkný den Marnivý upír :)