Březen 2014

Enriel s Aegirem

31. března 2014 v 16:15 | vcelka |  Raven a přátelé
Konečně!
Momentálně se mohu pochlubit, že dvě figurky z pěti jsou předělány do polymeru! Tři ještě zbývají. Další na řadě bude možná Arnarmo :)


Nový Enriel

30. března 2014 v 13:12 | vcelka |  Raven a přátelé
Ahoj!
Je to sice doba, co jsem dodělala polymerového Enriela, ale fotku jsem tehdy dala pouze jednu. Tuto chybu jsem se rozhodla napravit už jen z několika důvodů:
1. musela jsem mu dát nožičky od jedné z prvních polymerek (botičky se neukázaly jen nepraktické kvůli oblékání, ale navíc kvůli váze. Háček to nevydržel a urval se, díky tomu noha "uletěla").
2. ačkoliv původní Enriel měl hnědé oči, tomuhle novému prostě neseděly. Proto dostal barvu očí modrou.
3. Vlásky jsou z černého příčesku a jsou přidělané prozatím na pevno.
Jak se vám bude líbit je na vás. Osobně si myslím, že změna celkem dobrá :) V brzké době mu obnovím fotogalerii a upravím info o něm :)Podotýkám, že celou figurku jsem skutečně dělala já, včetně oblečení a paruky :)

Maska "Beast"

16. března 2014 v 16:54 | vcelka |  Raven a přátelé
Ahoj!
Takže jsem se zděšením zjistila, že mám týdenní skluz a i tak jsem nestihla dodělat kompletní kostým pro "Beast". Abych to ale nezazdila úplně dávám sem aspoň hotovou obličejovou masku.
Model byl Aegir a použila jsem bílý nátěr, aby maska lépe splývala s obličejem. Mohlo to být lepší, uznávám, ale nejhorší to taky není :)


Údolí Propadlých skal

15. března 2014 v 12:00 | Ailinon |  Povídky
Údolí Propadlých skal

Raven nemohla usnout. Už týdny neměla o Nevarovi ani zprávu a její šestý smysl jí napovídal, že Nevarovo zmizení není výsledkem činů dobrých víl. Zadívala se ke stropu, kde na omšelém trámu spal netopýr. Malá očka se mu pohybovala v důsledku snu a jen občas přes nosní dírky vyšlo ven podivné zachrápání.
"Rolande," zavolala na něj Raven. "Rolande, spíš???"
Netopýr mlaskl, srovnal si pokrčené křídlo a velmi neochotně řekl: "Teď už ne!"
"Zítra zaletíš za Matyldou." Rozhodla Raven.
"Proč já? Ať jde William!"
"Rolande," napomenula ho Raven. "Musíme zjistit co se stalo s Nevarem a Matylda je přímo u zdroje. Navíc, pro tebe má slabost."
"Měl bych si najít jinou čarodějnici, která mne více ocení." Procedil skrze malé zoubky netopýr a zalezl si do vaku zavěšeném na trámu. Raven se pousmála, ale věděla, že to znamená souhlas.
Hned ráno se Roland ustrojil. Učesal si v kapce rosy svých pár chloupků na hlavě, uvázal si na tak malého netopýra, až příliš velký motýlek, a pod křídlo si zavěsil pěknou, tučnou, vyschlou masařku. Nemůže jít navštívit dámu bez dárku. Podíval se na Raven, která promlouvala k Merlinovi. Špičkou ucha zaslechl část rozhovoru.
"... něco se děje, Merline. Henrieta si toho už také všimla. Z lesů mizí magie..."
-Z lesů mizí magie?- opakoval si v duchu Roland. To ale znamená, že se musí za Matyldou vydat okamžitě! Vyletěl z okna tak rychle, až se rozmarýna na parapetu divoce zakymácela. Roland moc neměl rád cestování vlastními prostředky. Létal sice rád, ale ne na dlouhé trasy a už vůbec ne za slunečního dne. Prolétával korunami stromů, aby na něj co nejméně dopadaly sluneční paprsky. Když prolétal nad Williamovou jeskyní slyšel mohutný rámus připomínající padající kameny ze srázu. William zjevně ještě neuvítal nový den. Spatřil Henrietu pobíhající s vílami poblíž studánky Čisté naděje. Nebyl to tanec, který Roland vídal, ale spíše vyplašené běhání.
"Asi dostali zprávu od Raven," špitl si sám pro sebe. "Ta holka taky umí všechny jenom poplašit." Sám však věděl, že pokud z lesa mizí magie, je příčina daleko závažnější a brzy by to mohlo ohrozit jeho přátele i jeho samotného. Když spatřil hranici lesa, zavěsil se do koruny mohutného smrku a upravil si vysušenou masařku. Hrad nebyl daleko, o to větší obavy však Roland měl. Co se jen dozví v hradní věži? Bude se mu to líbit? S povzdechem se vydal na cestu. Neuplynula ani hodinka, když se objevil v okně nejzadnější věže hradu, na kterou snad už každý zapomněl. Významně si odkašlal a upoutal tak pozornost velkého a nesmírně ošklivého stvoření. Pavoučice, větší než je on sám, se na svých mohutných a ochlupených nožkách vydala jeho směrem.
"Ó, Rolande, jak ráda tě vidím," prohlásila a při těch slovech jí z pod neskutečně silných kusadel vyprsklo několik proudů slin. Jedna z nich jí uvízla hned mezi očkami. Roland si dodal odvahy a postoupil o krůček blíže.
"Nechal si mne dlouho čekat," řekla pavoučice koketně a Rolandovi se div neobrátil žaludek. Ještě že ráno neposnídal. Sledoval všechny její oči, které na něj sborově zamrkaly.
"Zdravím tě, Matyldo, přijmy na omluvu dárek." Hodil před ni vysušenou masařku. Matylda se na ni hladově podívala. "Děkuji ti, ty jsi byl vždy šlechetný a štědrý, vydrž chvilku."
Roland sledoval, jak Matylda táhne nebohou mouchu ke své síti a tam ji obaluje něčím tak odporným, že všechno v Rolandově hlavě křičelo: "Uteč!! Uteč, než si tě také obalí!"
Znovu si odkašlal a zklidnil tím rytmus svého srdce. "Matyldo, přicházím k tobě v konkrétní věci."
Pavoučice se mezi tím dobelhala k Rolandovi a ten měl co dělat, aby neutekl při pohledu na kouli plnou těch nejhnusnějších štětinek, jaké kdy jen viděl. Pokračoval: "Zajisté si pamatuješ na Nevara, přítele čarodějky Raven. Nezaslechla jsi o něm nějaké zprávy?"
Matylda zesmutněla. "Ach, Rolande," z několika žlutých oček jí vypadla malá slza. "Myslím, že mám pro tebe zlé zprávy. Před několika dny, nebo to už jsou snad týdny?" Roland věděl, že Matylda a její odvíjení času není nejlepší. Povzbudil ji tedy ve vyprávění, aby mohl co nejrychleji odletět do bezpečí svého vaku v chaloupce u Raven. "Slyšela jsem hraběte jak vybízel své stráže k poslušnosti, jinak prý skončí stejně jako Nevar," znovu si povzdychla.
"No jak, jak skončí, Matyldo?" Roland téměř křičel. To mu snad ta hloupá pavoučice dělá naschvál!
"V Údolí Propadlých skal."
"V Údolí Propadlých skal," opakoval Roland a div se pod tíhou té zprávy nezřítil z římsy. "Jak se to stalo? Vždyť Nevar vždy poslušně sloužil starému hraběti a po jeho smrti také jeho synovci Otakarovi."
"Rolande, Rolande, měl by jsi zaletět častěji, aby jsi viděl, co se teď v zemi děje. Čaroděj Cilof zmátl Otakara a poštval ho po zbytku čarodějnických rodin. Otakar se teď snaží dokonat zkázu svého strýce. Nevar není jediný, kterého uvěznili v Údolí Propadlých skal. Našlo tam svůj osud již mnoho čarodějnických klanů."
Rolandovi se zatočila hlava. To může znamenat jen jedno! Musí se rychle vrátit k Raven a varovat ji, stejně jako Henrietu, Timideu, Merlina a další bytosti lesa! Musí si pospíšit, než bude pozdě. Okamžitě se vydal na cestu a za letu zvolal: "Děkuju ti, Matyldo."

Matylda stála na římse a láskyplně se dívala za odlétajícím netopýrem: "No jo, on to byl vždy kabrňák, ach... já být mladší." A prvním párem nohou si protřela svých několik chlupů na zádech, které vytvářely mohutný kříž.

Nekopírovat!!!!

Aegirova nová paruka

9. března 2014 v 18:15 | vcelka |  Raven a přátelé
Ahoj!
Nedávno jsem přispěla první fázi masky na ples Gala Nocturna. Dnes se to opět bude týkat Aegira. Zkoušela jsem výrobu nové paruky a jak to tak vypadá, Aegi se stal pokusným králíkem. Dostal tedy nové vlásky udělané z použitých příčesků. Poničené konce jsem ustřihla, oddělala klipsy a tadá, paruka je na světě!
Upřímně, je krásnější než chemlonová (vypadá trochu víc reálněji), takže nové vlásky se budu pokoušet dělat už jen z příčesků Usmívající se
Jak se vám líbí? Pardon za kvalitu, líp to mobilem nešlo :D

Přípravy na Gala Nocturna po panenkovsku

5. března 2014 v 20:32 | vcelka
Pěkný večer!
Takže aby se neřeklo a po menším přemýšlení, jsem se rozhodla dát sem fotku masky, na které jsem začala dnes pracovat. Téma máme už jasné z předchozího článku - gothický ples Gala Nocturna, letos Kráska a zvíře.
První komu začínám pracovat na kostýmu je už asi tradičně Aegir. Pořád se ale nemůžu rozhodnout, kolik panenek zapojím. Zatím jsem přemýšlela pouze nad Aegim a Raven. Pokud chcete vidět i jiné písněte do komentíků. Jinak klasika, pokud by měl někdo zájem se připojit v tematickém šití a vyrábění, nebudu mít nic proti :)
A teď už ta slibovaná maska.

Toho sáčku si nevšímejte, ten je aby se nepoškodil obličej polymerem. Prozatím je hmota ještě "mokrá", takže je tmavší tělové barvy. Po zaschnutí projde samozřejmě nátěrem, vystínováním a dalším "šperkováním". Pro tuto chvíli mám už i určitou představu, jak maska bude vypadat :) Tak uvidíme.
Zatím přeju krásný zbytek večera :)

Velké téma pro březen

3. března 2014 v 18:05 | vcelka
Ahoj,
pro měsíc březen je opět přichystané velké téma. V minulém měsíci jsem zmínila, že benátský karneval nahradí jedno překvapení. Již několikátým rokem probíhá gotický ples pod názvem Gala Nocturna. Rozhodla jsem se, že zkusím ušít kostýmy do toho plesu. Pro představu přikládám jak vypadá jejich letošní plakát. Doufám, že téma vám všem bude jasné :)