Leden 2016

První benátské masky

20. ledna 2016 v 10:25 | VainVampire
Ahoj!
Přináším vám pár fotek prvních benátských fotek.
Jako první jsem začala s předělávkou staré masky Raven. Byla použita jen jednou a abych pravdu řekla, vůbec se mi nelíbila.
Takhle vypadala po načrtnutí změn.

A takhle po úpravě

A tady už je další - úplně nová mužská maska. Ještě pořád nedodělaná.

Fotky jsou sice zatím nic moc, ale časem přinesu lepší ;)

Tutorial na ruce

18. ledna 2016 v 14:44 | VainVampire |  Návod na výrobu panenky
Ahoj!
Mám pro vás nový návod na ruce z polymeru, jak je vyrábím já. Na internetu je mnoho tipů a rad a některé jsem, abych pravdu řekla, taky vyzkoušela. Autoři videí nebo obrázků vždy píšou snadné, ale každému padne "do ruky" jiný styl. Ten můj vám zde přináším a třeba vám bude taky sedět nejvíc.
Abych to ve zkratce shrnula, ve chvíli, kdy jsou prsty vymodelované, dám polymer zapéct a jakmile vystydne dodělávám dlaně.
Vodoznak musím přidat, abych zabránila kopírování :/


TIP: upíří ruce uděláte snáz, když necháte delší drápky, které si vymodelujete dle libosti (špička nebo ploška). Lidské ručičky jsou lepší v tělovém odstínu a nehtíky je lepší udělat nenápadnější (pokud jde ovšem o klučičí ruku - na fotce jsou nové Enrielovi).


Benátské masky

17. ledna 2016 v 20:50 | VainVampire
Pro ty z vás, kteří mátě rádi Raveninu "účast" v benátských maskách, mám dobrou zprávu. Zbývá ještě 6 dní do karnevalu a to znamená, že letos to zase rozjíždíme s novými i starými maskami! ;)

Čarodějnice

17. ledna 2016 v 13:25 | VainVampire
Tak zde přidávám fotky čarodějnic, které jsem zatím vyrobila. Menší čarodějnice (kolem 7,4 cm vysoká) byla na prodej, nyní už však našla svého majitele. Druhá byla vytvořena na zakázku a poprvé jsem vyráběla babu takové velikosti :D (něco přes 30 cm na výšku).

Menší čarodějnice


Detail - oči jsou ze skleněných korálků

Detail zapletených vlásků a špičatého ucha :D


Větší čarodějnice - Sběračka pokladů


Detail obličeje a ucha s naušnicemi bolsky baroko :D

Na čarodějnice byl použitý pečící polymer, vlasy jsou z chemlonu a oči ze skleněných korálků. Obě baby mají udržované drápky barevnými laky na nehty :D

Zpět

17. ledna 2016 v 13:07 | VainVampire
Ahoj!
Po nějaké době se opět vracím zpět. S ostudou zjišťuju, že skoro až po roce! :-o Ti z vás, kdo ale sledují moje stránky na facebooku, vědí, že jsem nezahálela.
Například jsem vyrobila Ailinon zimní vílečku. Fotku snad brzy dodám.
Enriel se dočkal nových rukou. Na starém jak si možná pamatujete byl použit schnoucí polymer. Ten ale neodolal letošním, spíš teda už loňským, vedrům a ruce popraskaly. Bohužel ani tělo a hlava nevyšli bez úhony a ty budou muset projít úprava taky :(
Zároveň jsem vyrobila několik čarodějnic (ponejvíc byl už použitý pečící polymer).
V neposlední řadě podlehl vedrům i Aegirův obličej. Někteří co sledují můj blog možná vědí, že abych zachovala jeho původní obličej, tak jsem na ten plastelínový dala vrstvu schnoucího polymeru. Ta letos nevydržela a musela jsem udělat "odlitek", abych zachovala aspoň z části Aegirovu podobu.
Fotky budu postupně přidávat včetně jednoho z tutoriálů, jak vyrábím ruce ;)