Říjen 2016

Malá Halloweenská ochutnávka

31. října 2016 v 17:37 | VainVampire |  Raven a přátelé
Tak kostýmy jsou konečně dofocené a než dokončím video, tak vám přináším aspoň malou "ochutnávku" miniaturního cukroví, které ke koledě patří :)
Podle fotky si dovete představit, jak je asi malé a jak moc jsem se s ním musela rozčilovat, než bylo hotové :D


Veselý Halloween

31. října 2016 v 13:36 | VainVampire

Halloween už jen za 1 den

30. října 2016 v 14:37 | VainVampire
Zítra máme Halloween a už pomaličku dokončuju kostýmy na blog. Připomeňme si předchozí ročníky :)


1 den do Halloweenu

30. října 2016 v 11:40 | VainVampire

2 dny do Halloweenu

29. října 2016 v 17:59 | VainVampire

3 dny do Halloweenu

28. října 2016 v 21:23 | VainVampire
Zbývají nám už jen 3 dny


4 dny ho Halloweenu

27. října 2016 v 16:53 | VainVampire
Už nám zbývají jen 4 dny ho Halloweenu a pro ty co ho mají rádi a už nevědí co si poslechnout, zkuste přímo Halloween Radio, které se dá poslouchat i přes internet. Nemusíte si nic stahovat :)


6 dní do Halloweenu

25. října 2016 v 18:16 | VainVampire

8 dní do Halloweenu

23. října 2016 v 11:59 | VainVampire
Ahoj!
Jak jistě víte, každý rok dávám foto halloweenských kostýmů a letos tomu nebude jinak. Tak se těšte a můžete odpočítávat dny spolu se mnou :)


Něco o mě

6. října 2016 v 18:50 | VainVampire
Ahoj!
Jsem VainVampire a můžete mě najít na facebooku jako výrobkyni náušnic nebo malých panenek. S vyráběním jsem začala před pár lety, když jsem se chtěla zlepšit v kreslení postav. Co to má společného s mou prací? Jednoduše jsem v té době toužila po postavičce, která by se dala skvěle pózovat a já tak mohla zlepšit své kreslení. Na internetu v té době koloval email s uměleckými panenkami BJD. No a pak už to šlo ráz naráz.
Začala jsem zkoušet modelovat obličeje z tvrdnoucí plastelíny a zbytek tělíček z papírmaché (který jsem v té době milovala). Materiál se ale neosvědčil, tak jsem zkoušela keramiku i modurit. Všechno bylo ale buď moc těžké, nebo to praskalo. Už už jsem s tím chtěla skončit, když jsem na internetu narazila na video, kde nějaká umělkyně používala polymerové hmoty. Moje první myšlenka byla, zda je to vůbec cenově dostupný materiál. Osud mi byl ale nakloněn a narazila jsem na prodejce, který mě svýma cenama přesvědčil, že to mám přece jen ještě zkusit.
Koupila jsem si tedy schnoucí polymer a mojí první předělávkou byl úplně první panáček - Aegir. Čas plynul a během pár let jsem měla vyrobené polymerového Enriela a Aegira. Když jsem se chystala na třetí figurku, nastala neskutečná horka a schnoucí polymer začal sesychat. Tělíčka se tedy začala smrskávat a praskat. Tou dobou nastal i problém s dodáváním odstínů polymeru, který jsem potřebovala. Opět nastalo rozhodování, jestli má cenu kluky vůbec opravovat. Stačil ale jediný pohled na postavičky, které se mi časem podařilo zlepšovat a bylo to jasné - našla jsem si nový obchod na polymer a opravy mohly začít. První byl Aegir, který utrpěl velké poškození obličeje, následoval Enriel, který dostal nové dlaně a jako poslední prošel změnou obličeje Vladimír. V tuhle chvíli má nejnovější nožičky Enriel, který ještě čeká na nové tělo a ruce od dlaní po ramena.
Na mém blogu najdete všechno možné ohledně mého tvoření. Nejčastější snad jsou fotky kostýmů na nějaké téma. Dříve jsem se vždy držela témat Benátský karneval, Halloween a obvykle nějaké náhodně vybrané. V návodu na výrobu panenky jsem poslední dobou přidávala pár tipů. Jednak protože už používám jiný materiál, ale hlavně kvůli tomu, že jsem v průběhu času vychytala nějaké chybky nebo prostě našla snazší způsob.
V nadcházejících týdnech bych ráda přichystala nový foto návod na výrobu panenky, protože ten starý je prostě příšerný :D
Nejbližší ale budou fotky Halloweenských kostýmů, které se už vyrábí :)
No a to je asi všechno. Co vám můžu poradit je, že pokud chcete něco vyrobit, tak to nevzdávejte po prvním neúspěchu. Sama jsem vylepšovala obličeje panenek asi půl roku, dlaně se mi povedly pořádně až když jsem vyrobila asi sedmý pár, chodidla vypadají dobře teprve až teď a tělíčka mají dosud spoustu nedostatků. Chybama se člověk učí a cvik tvoří dovednost ;)
Takže to rozhodně nevzdávejte, protože každý máte svůj styl a nakonec zjistíte sami, jak se vám to vyrábí nejlíp :)

Vain Vampire