Leden 2017

Téma karnevalu

20. ledna 2017 v 17:12 | VainVampire
Zdravím všechny :)
Takže jsem dneska nezapomněla a konečně jsem se podívala na internet, abych zjistila, jestli už je vyhlášené téma letošního karnevalu v Benátkách. Podle krkolomného překladu na internetu by mělo být letošní téma "Creatum" a návrat k původním maskám a kostýmům starých Benátek. Takže jsem ráda, že nebudu úplně mimo téma :)
Jinak kdo by se chtěl přidat s šitím kostýmů pro své panenky, klidně může :)

Jak to vypadá s kostýmy?

19. ledna 2017 v 18:00 | VainVampire
Ahoj všichni :)
Od posledního článku už nám nějaký ten čásek uplynul, takže je čas se asi zase ozvat :) Posledně jsem zmínila, že panenky chystám kostýmově jako každý rok do stylu benátského karnevalu. Ten se nám už nekompromisně blíží, proto by bylo asi fajn sdělit jak jsem pokročila. V tuhle chvíli si konečně můžu trochu oddychnout. Kostýmy pro Aegira a Vlada jsou už konečně kompletně hotové. Pro Enriela stále ještě chybí vyrobit botičky, které letos půjdou hodně vidět :)
Klučičí masky zůstávají stejné, jen doplňky nebo celé oblečení budou nové.
Graelin kostým se už hrubě rýsuje, nicméně je ještě hodně co dodělávat a Ravenin kostým ještě ani nezačal vznikat :D A protože jsem často nespokojená se svou starší prací, tak mám v plánu pro holky vytvořit nové masky.
S čím se každopádně může počítat je, že kostýmy hodlám co nejvíc přiblížit těm reálným, takže nesmí chybět hodně lesku a takového toho "přepychu". Plně doufám v úspěch, protože už teď je použito několik korálků bolsky baroko, skleněných broušených a mimo sametu i satén :D
Na co se těšit

5. ledna 2017 v 18:50 | VainVampire
Hezký den všem :)
Tak si říkám, že je na čase už začít pracovat jako každý rok na svých malých benátských kostýmech. Asi je ale dnes internet proti mě a prostě nemůžu najít jaké bude letošní téma :D
Nicméně nevěste hlavu, masky budou a holt když nevím téma, tak budou spíše jen ty tradiční, které by se měly více méně vždy objevit. Tudíž se můžete těšit na postavu v bautě, kostým šaška (originálně jester) a tradiční volto. Některým z vás možná udělá radost, že letos bude o dvě masky víc - k Enrielovi, Aegirovi a Raven přibude i Vlad a Grael ;)
Doba, kdy začíná karneval vychází na 11. - 28. února, takže někdy v té době bych mohla odhalit všechny masky :)

Shrnutí práce v roce 2016

2. ledna 2017 v 18:49 | VainVampire
Ještě jednou všem krásný a úspěšný rok 2017!
Dříve jsem měla ve zvyku, že jsem vyrobila krátké video, kde jsem shrnula svou práci z předchozího roku. No letos jsem to, přiznávám, trochu šidila a moc jsem toho k panenkám nevyráběla. Nebo vyráběla - ale byla to spíš obnova zničených částí těla. Jak jsem se zmiňovala musela jsem předělat spousty rukou, bohužel i Aegirův obličej, protože schnoucí polymer nevyrdžel teploty cca +38 stupňů celsia.
Takže co jsem vlastně loňský rok zvládla :) Jak jsem už nadhodila výše, tak Aegir dostal nový obličej z pečícího polymeru. Nejtěžší bylo vyrobit formu podle toho starého a zachovat původní rysy, protože ze starého obličeje nezbylo skoro nic :( Výroba jeho nové hlavy trvala asi měsíc, z toho jsem ji cca 6x musela zničit a znovu tvarovat. Jako další dostal nové dlaně, poté co jsem mu nechtěně zlomila prsty na starých rukou.
Následující v řadě byl Enriel. Ten byl čekatelem na nové dlaně už delší dobu a po hledání nového obchodu s požadovaným odstínem se jich konečně dočkal. A aby nepřišel chudáček zkrátka, dostal rovnou kompletně nové nohy - od kyčlí po chodidla :) Tady jsem se asi nejvíc natrápila, protože výroba nožiček je pořád moje achilova pata :D
Na výsledek se ale můžete podívat sami ;)Dále jsem přidala tutorial na výrobu ručiček, která je v rubrice Návod na výrobu panenky. Tam můžete vidět ne jen ruce Enriela, ale i ruce figurky, která byla vyráběna na zakázku. A tím rovnou přejdu k němu. Jednalo se o výrobu upíra, který má zhruba 60 cm. Výroba byla premiérou, protože jsem z velké části používala jenom pečící polymer.
Mimo dodělávání zničených částí tělíček jsem ale i vyráběla novinky. Díky mohérovým pletencům jsem vyáběla nové paruky, které získal Enriel, Grael a panáček na zakázku.
Loni také vznikly dvě nové benátské masky a jedna prošla předělávkou. Během léta začala vznikat Vladimirova maska na halloween - vlkodlačí obličej. Souběžně s ní jsem začala pracovat i na povedenější vezri Vladova obličeje. Ta se nakonec povedla až na konci léta (mezitím jsem dvě zapečené hlavy vyhodila).
Nastala krátká pauza, kdy jsem doháněla výrobu šperků na zakázku a byl čas připravovat halloweenské masky. Jak často uvádím na svých stránkách kostýmy většinou buď předělávám nebo nějak poupravuju, jinak bych se tady brzo nepohnula, takže některé masky i oblečky byly staré, ale kreace doufám nové :) Nicméně byla poprvé použita polymerová dýně velikostně k panenkám, malý gargoyle a polymerové mini cukroví. Dýně dokonce i svítila :)A protože jsem před halloweenským focením zjistila, že žádná figurka ještě do teď nemá boty, tak jsem zkoušela výrobu botiček pro Grael.


Tady doufám, že se to časem vypiluje na něco lepšího :D
No a v prosinci jsem vyráběla speciální dárek pro svou sestru, takže k panenkám se opět vracím zase až teď. Na konec ještě přidávám fotky detailů, které na halloweenkých kostýmech nejdou příliš vidět a malý mix.

Grael měla jako steampunková všeuměla dokonce i malé knoflíčky na nohavicích :D

Křidélka jsem moc nefotila, tak aspoň dodatečně :)

Opasek malé všeumělky. Brašnička je z polmyeru a šroubovák částečně z polymeru a ketlovací jehly :P

Vladimirova maska - detail. Oči jsou z korálků a jeden se mi při pečení bohužel pohnul :(

Vladimir a Aegir. Aegir má znamínko nad levým obočím, Vladimir nad pravým.

A poslední je čarodějnice se svítícím domečkem. Že svítí teda nejde moc vidět :(