Únor 2017

Vlásky

28. února 2017 v 16:10 | VainVampire
Ahoj všichni! :)
Jen okrajově- teď, ačkoliv se budu snažit, budou příspěvky nepravidelně, kvůli nové práci.
A novinka. Nedávno mi přišly malé příčesky na nové paruky, takže v nejbližší době se dočkají některé postavičky nových vlasů :)
Mezi prvníma bude určitě Grael, pro kterou jsem objednala fialovorůžové ombré a následovat bude Vlad, který se dočká dlouhých černých vlasů :)


Tipy, rady - Co se zbytkovým polymerem?

18. února 2017 v 14:22 | VainVampire
Krásnou sobotu!
Téma karnevalu mám na blogu už za sebou a začínám pracovat zase na něčem jiném. Chvilku jsem přemýšlela, co přesně dám za dnešní článeček a nakonec mě to napadlo. Přináším malé tipy co se zbytkem polymeru.
Ti z vás, kteří ho doma mají, vědí, že ne vždy je to lacinná záležitost. Různé odstíny můžou stát i přes 40 Kč a při velikosti balení je škoda, nechat malé kousíčky prostě jen tak ztvrdnout a vyhodit. Nejsnadnější upotřebení malých zbytečků je prostě výroba knoflíku. Nepotřebujete na to moc materiálu, je to snadné a využijete všechno, co zbude. Já osobně si vyrábím knoflíky ve velikosti max 0,5 cm. Použít se dají na oblečky panenek nebo pokud máte rádi miniaturky, tak i tam :)

Co potřebujeme:
- zbytky pečícího polymeru
- tenké jehly, špendlíky, drátky - min. 2ks
- řezák nebo ostrý nožík (aby bylo jedno nebo druhé ostré je důležité)

Jak na to:
1. vezměte zbytek polymeru (pokud chcete knoflíky barevné, tak ho promíchejte dohromady)
2. uválejte si váleček - tloušťka je na vašem výběru, záleží jak velký knoflík chcete ;)
Pořadí kroků 3 a 5 si můžete přizpůsobit, jak vám to bude nejlépe vyhovovat.
3. rozkrájejte váleček na několik kousků. Tady se vracím k tomu ostrému noži nebo řezáku - vzhledem k tomu, že polymer není zapečený, tak ho tupý nůž/řezák prostě zdeformuje.
4. vzniklým placičkám vytvořte jehlama dírky (pokud budete knoflíčky potom našívat máte jistotu, že ouško dírkou projde)
5. položte na pečící papír a zapečte
Pokud nejdřív zapékáte a pak krájíte, mějte na paměti, že dírky už obyčejnou jehlou půjdou udělat hůř a nemusí jít vidět. Tam je lepší už vzít něco jiného.
Osobně doporučuju knoflíky zapékat spolu s více výrobkama. Kvůli třeba pěti knoflíčkům se nevyplatí ani trouba zapínat. Aby byly barevné, můžete ja přetřít lakem na nehty ;)

Další tip na upotřebení zbytkového materiálu je výroba formiček. Příklad:
Zbylo mi cca 1x2x1 cm polymeru. Knoflíků mám už požehnaně, ale chtěla bych si třeba udělat něco, kde jsou potřeba mušle. Polymer zpracuju, aby byl snadno tvárný a mušličku do něj obtisknu. Po zapečení vám zůstane forma a vy budete mít ušetřenou práci při další výrobě ;) Forma se dá takhle vyrobit téměř na vše.

Poslední tip je výroba textury. Tohle jsem ještě nezkoušela, ale někteří lidi si potřebnou texturu prostě vyrábí. Tady je potřeba už asi trochu víc materiálu. Ten si každopádně vyválíte na placatěji než u formy, textutu obtisknete a zapečete. Nevyplatí se to podle mě u vzorků látek nebo u 3D věcí (pokud chcete třeba vyrobit textutu na kůži draka). Vyplatí se naopak, pokud chcete dělat rámečky, přívěsky apod. :)
Poslední tip jsem ale opravdu nezkoušela, takže to může být využitelné třeba i mnohem víc :)

Hodně štěstí při zkoušení a pokud budete mít tip na vylepšení dejte vědět ;)

Historie kostýmů

16. února 2017 v 15:00 | VainVampire
Ahoj! :)
Jak jsem slíbila, přináším článeček o mých maskách. Ráda bych vás tedy seznámila s historií masek a kostýmů, které zůstaly nebo teprve zůstanou jako takové stálice.

* Jedna z nejstarších masek je šašek (jester), který se mezi kostýmy objevil poprvé v roce 2014. Od té doby ho používám kromě roku 2015 pravidelně. Upravená byla maska na hůlce, které jsem letos přidala zdobení bílými třipytkami a dále přibyla k celkovému kostýmu nová vesta, límec a botičky.
* Druhá nejstarší maska v pořadí byla původně dámské bílé volto. To se mi ale příliš nelíbilo, proto jsem ho v roce 2016 přebarvila a vyřezala díry na oči. Maska je teď víc univerzální ke kostýmům a má podstatně věrohodnější vzhled, než předtím. Letos jsem se ji tedy rozholda sladit s bílými šaty, modrým zdobením a barevnými kamínky s korálky. Klobouk byl poprvé použitý v kolekci Versailles, jen teď jsem mu přidala štrasovou ozdůbku.


* Masky z roku 2016 jsou modré volto a barevná bauta.
* Modrozlaté volto bylo v roce 2016 poprvé zkombinované s modrým splývavým pláštěm. Letos, aby lépe vyniklo, jsem ho přiřadila ke kostýmu měsíce. Jako zajímavost - první návrh měl jiné barvy a střih. Nynější vzhled jsem šila asi 14 dní před zahájením karnevalu. V té době jsem se navíc rozhodla, vyrobit dlouhou hůl s měsícem na vrcholu. Výroba a zdobení samotného kostýmu trvala zhruba 2 hodiny (šiju všechno ručně), klobouku cca půl hodiny a hole asi hodinu, z toho polovinu času zabralo tvarování měsíce :)* Barevná bauta byla jedna z nejsnazších kostýmů. Klobouk je jednou z nejstarších součástí karnevalu - vzniknul v roce 2012 a od té doby byl použitý na několik focení. Na kostým jsem využila černou krajkovou košili a černé 3/4 kalhoty, které se už taky několikrát objevily v jiných kolekcích, proto ušít červenou vestu s lemováním byla nejsnadnější část :) Výroba pláště zabrala asi jen deset minut, stejně tak bílé punčošky. Nejtěžší naopak byla výroba botiček, které mi pořád ještě nejdou. Na těch jsem strávila dohromady asi dvě hodiny :D* Poslední maskou karnevalu je dámské bílé volto zdobené červenými třpytkami. Abych pravdu řekla, tak u téhle masky jsem se bála, že ji prostě nestihnu. Měla jsem představu, jak asi budou šaty vypadat, ale pak se to nějak zaseklo a já jsem nevěděla, jak dál. Vypadaly hodně obyčejně, žádné zdobení mě nenapadalo. Nakonec se mi je podařilo tři dny před zahájením karnevalu dokončit :) Malá zajímavost - tenhle kostým byl vyráběný jako kompletně nový.Malé perličky na konec:
* Rukavičky Raven a Grael jsem šila asi půl hodiny a jsou nad lokty.
* Raven má živůtek pošívanými pravými skleněnými korálky
* Vlad, Grael a Raven mají většinu doplňků (náramky, prstýnky, řetízek) z korálků bolsky baroko
* Jako ozdobný řetízek na Graelině klobouku je použito přesně 46 malých bolsky baroko
* Ozdoby na Enrielových botách, které nemají ani 1cm, vznikaly asi 30 minut, měsíc na holi stejný časový úsek :)
* Růže v Enrielově ruce je do fotky přidělaná
* Všechny kostýmy, boty a klobouky jsou šité ručně
* Bauta, modré a bílé volto jsou z pečícího polymeru. Maska šaška a barvené volto jsou ze schnoucího polymeru.


Video kostýmů

15. února 2017 v 15:33 | VainVampire
Všem přeju krásnou středu :)
V neděli jsem přidala pár fotek masek, v pondělí video z oficiálního zahájení karnevalu. No dnes přináším video kostýmů, na kterých jsem pracovala několik týdnů.
Jako vždy video začíná rekapitulací předchozích let - konkrétně rokem 2012, kdy jsem začínala a panenky (až na holky) byly ještě z plastelíny a papíru.
Zítra vám přinesu zajímavosti ohledně masek a jejich výroby :)

Karneval

13. února 2017 v 14:23 | VainVampire
Hezké pondělí,
jak to tak vypadá, tak kamera z náměstí sv. Marka bude zřejmě vypnutá počas celého karnevalu. Není ale důvod věšet hlavu. Oficiální kanál karnevalu v Benátkách (můžete je najít pod Venezia Unica) přidává celkem pravidelně videa :) Komu z vás se to nechce hledat, to usnadním a sdílím sem video ze zahájení. Jak se zdá, tak atmosféra je tam veselá a tak to má být :)


První foto masek

12. února 2017 v 15:12 | VainVampire
Zdravíčko!
Focení stále pokračuje, ale abych nebyla jen kecálistka, tak přikládám první fotky... Zatím jich mám kolem 100, takže snad se mi povede vybrat ty nejlepší, abych pak mohla sestříhat video :)
Abych ale neodhalila všechny kostýmy, dávám jen 3 masky.Karneval začíná

11. února 2017 v 13:18 | VainVampire
Ahoj všem!
Takže dnes již oficiálně začal karneval v Benátkách. Masky mám hotové, zbývá je jen nafotit. A protože mám hodného kamaráda, který ví, jak mám karneval ráda, tak mi poslal fajn stránky, kde se můžete dívat na náměstí Svatého Marka. Je to centrum dění celého karnevalu :) Takže pro ty z vás, kdo má zájem přikládám odkaz tady. Já zatím budu aranžovat a chystat vše na focení :)

Poslední fáze kostýmů

6. února 2017 v 17:16 | VainVampire
Ahoj všichni v novém měsíci!
Pomalu se blíží oficiální zahájení karnevalu v Benátkách a mě tím pádem termín na kostýmy :)
Jak to tedy vypadá. V tuhle chvíli můžu s radostí říct, že včera jsem dodělala poslední kostým a nyní mám před sebou jen dodělávání drobností, jako zdobení apod. :)
Pokud se mi podaří stíhat v termínu, tak bych odhalila jedno překvapení, ale nebudu předbíhat, protože jsem na něm ještě nestihla začít pracovat :D
Těšte se tedy na letošní kostýmy a pro ty z vás, kteří by si chtěli připomenout předchozí ročníky přidávám video ;)

Úplně první ročník, kdy kluci byli ještě z papíru a plastelíny :D


Zbytek sleduju jsem nedělala už jako videa, ale jen jako články s fotkama. Takže foto kostýmů najdete v galeriích ;)