Květen 2017

Výroba chodidla

7. května 2017 v 21:31 | VainVampire |  Návod na výrobu panenky
Pěkný večer!
Jak jsem slíbila, přináším malý návod, jak vyrobit chodidlo. Na internetu je návodů spoustu, proto mi prosím hned nenadávejte, pokud se vám zrovna můj nebude líbit ;)
První fotky jsou nic moc a za to se omlouvám, ale zrovna se blížila bouřka a já jsem nemohla najít dobré světlo. Materiál používám pečící polymer, tudíž popisuji práci s ním. Jiné hmoty se můžou chovat při schnutí/pečení odlišně.
A teď jak na to :)

1. Ustřihneme si dva pevnější drátky (já používám zhruba 1,5mm silný). Délku nechám na vás, záleží jak velké chodidlo má být. Každopádně myslete na to, že musíte mít nějakou rezervu na háček ;)
Vzhledem k tomu, že jedno chodidlo jsem si už vyrobila zkušebně včera, tak na fotce přirovnávám k hotovému. Pokud máte skleněný korálek, můžete na kloub použít ten nebo si ho vyrobit z polymeru. Kloub si ale navlečte na drátek, než uděláte očičko ;)


2. Rozválejte si dvě stejně velké kuličky polymeru a "nasaďte" na drátek. Při tom už můžete pomalu tvarovat trojúhelníkvý tvar, který vám vytvoří nárt ;)


3. Vzadu na patě zahladíme polymer, aby nevyčuhoval drátek, vznikne zároveň pata :) Pak se přesuneme ke špičce. Mírně ji ze spodu zmáčkněte a vytvořte si přechod k prstům. Při tom si tvarujte i velikost budoucích prstíků (aby malíček nebyl stejně dlouhý jako palec).4. V tuhle chvíli vezmeme tenké nůžky (já mám z manikůry) a nastřihneme si prstíky. Pokud jsou moc silné, ze stran mírně ostřihneme.


5. Už začíná tvarování prstů :) Tady už fotky nemám. Hrany nezapomeňte zakulatit a pro reálný efekt dodělat nehty. V posledních krocích zahlaďte kloub do nohy, aby neplandal... Pokud se vám nožka nezdá, tvarujte detaily jak máte chuť. Poté dejte zapéct :)
Tip: Aby se nezploštělo chodidlo, zavěste si nohu do trouby třeba na nějakou mřížku právě o zmiňovaný háček. Ten navíc ještě upotřebíte, až budete panenku kompletovat :)


Vladimir :)

6. května 2017 v 21:11 | VainVampire
Ahoj všem :)
Po maličké odmlce, jsem opět zpět. Jak jsem se zmínila naposledy, dodělávala jsem čarodějnice na zakázku a Vladimir musel jít trochu stranou. Teď mám ale na nějaký čásek volněji, takže se má práce opět soustředí plně na něj :)
Pomaličku vznikají paže a jedno chodidlo - foto dodám zítra. Nezapomínám ani na slíbené postupy, které dodám buď zítra nebo pozítří ;)
To je jen zběžné shrnutí a malé info, pro zvědavé dušičky ;)